Posetite stranicu Medija centra na Facebook-u i postanite član...
Jedna korisnica društvenih mreža iz Bora postavila je javno na mreže i sledeći opis moguće nepravilnosti:
Izađe lik noseći kantu za đubre sa biračkog mesta, ode do drugog lika koji satima već džonja u kolima na parkingu, taj uzima kantu, istresa je na zadnje sedište auta, vraća prvom liku, ovaj odleprša k'o fol do kontejnera i kao nešto istrese. Naravno, nije istresao ništa. #izbori2014 Rekoh ja da ću da imam ceo dan šta da gledam sa terase.
Ista je timu Digitalnog glasa i potvrdila da je ovo videla sa svoje terase koje gleda na biračko mesto broj 26 u Boru, te je nekoliko građana na društvenim mrežama zatražilo da nadležni izađu na teren i provere situaciju na tom biračkom mestu.
Navodne nepravilnosti na drugim biračkim mestima prijavljivali su i brojni drugi građani, te neki od njih su izjavili i da su ove slučajeve već prijavili Republičkoj izbornoj komisiji.
Na mom izbornom mestu može da se glasa samo sa pozivom, ličnu kartu neće ni da pogledaju. Izgleda nije bilo dovoljno pismenih za odbore...
— N1K0L4 (@dodirsvile) March 16, 2014
Među njima je bio i Nenad Borovčanin, koji je sa svog ličnog Twitter naloga rekao:
Upravo mojoj supruzi nisu dozvolili da glasa!! Verujući u institucije i minimum normalnosti u Srbiji, očekujem odgovor RIK-a na prijavu.
— Nenad Borovcanin (@nborovcanin) March 16, 2014
Lokalni mediji i nevladine organizacije na Internetu javljaju da je izlaznost glasača u Srbiji do 14 časova bila 28,40%, a po Republičkoj izbornoj komisiji taj broj je 28.37%, dok je po CESID-u 27,70%.
Izlaznost je manja od očekivane po onome što su građani pričali na mrežama u satima i danima pred izbore, mada je neodlučnost građana i dalje velika i značajna. Mnogi na mrežama komentarišu kako se i dalje premišljaju za koga će glasati, dok i dalje govore da će gotovo sigurno izaći na glasanje. Ono što se takođe i dalje znatno razlikuje od izbora iz 2012. godine, kada je bilo preko 20% građana na mrežama koji su govorili o i podržavali "bele listiće", odnosno nevažeće listiće, u ovim izborima se mnogo manje govori o tome na mrežama, pa tek manje od 2% građana na mrežama pominje poništavanje svog glasačkog lista.
Prijave na MC mejlnig listu
Digitalni glas Srbije
#DigitalniGlas na Tviteru